Vajad abi ?

Ligi kolmandik korterelamute soojusenergiast väljub hoonest läbi kanalisatsiooni. Selles soojushulgas sisaldub tarbevee soojendamiseks kulunud energia ning külma vee temperatuuri tõus torustikes. Heitveest soojuse tagastamine on täiendav abinõu energiatõhusa korterelamu kujundamisel.

Heitvee soojusvaheti on kasutatav ka  individuaalelamutes, kuid tulenevalt reoveekogustest lõikavad sellest oluliselt suuremat tulu korterelamud.

Heitvee soojusvaheti Growen on oma tööpõhimõttelt mahuti, mis kogub endasse hoone kogu heitvee, jahutab selle vajaliku temperatuurini ning pumpab seejärel kanalisatsiooni. Soojuspumpade abil tagastatakse jahutusprotsessis eraldatud soojus tagasi hoone tarbimisse.  Hoonesse tagastatakse ligi 80% soojusenergiast.
Olemasolevate korterelamute puhul on soojusvaheti võimalik paigaldada maapinnasse, kuna sel juhul pole vaja arvestada kitsendatud ligipääsuga. Nii saab valida optimaalse suurusega seadme. Ka hakkab soojusvaheti maa sees absorbeerima pinnase soojust, tõstes süsteemi efektiivsust kuni.

Heitvee soojusvaheti eelisteks on

efektiivsus

töökindlus

madal ekspluatatsioonikulu

pikk tööiga

soodne hind.

Growen soojusvaheti ühildub erinevate tehaste soojuspumpadega. Seadmekompleksi saab jälgida ja juhtida automaatikasüsteemi abil, mis võimaldab protsesse vajadusel ka distantsilt hallata.

Lae alla Growen soojusvaheti infoleht siit.

Küsi lisa: 
[recaptcha]